fbpx
Breathe festival cierne logo

27/8/2021

BREATHE: IN BETWEEN

GET TICKETS

PREČO "IN BETWEEN"?

Už dlhšie sme sa pohrávali s myšlienkou nájsť nový domov. Naša vízia rásť, bola do istej miery obmedzovaná areálom pod lesom a pokročilá výstavba nového tunela nás z hľadiska bezpečnosti a logistiky iba o to viac presvedčila, že je čas vydať sa na cestu.

A tak sme sa ocitli medzi miestami, medzi dvoma ročníkmi, medzi starým a novým. Breathe Festival ako ho poznáte, sme sa preto rozhodli preložiť na rok 2022 na novú lokalitu.

Avšak, nevieme si predstaviť koniec leta bez stretnutia s vami a preto sme našli spôsob ako spoločne zažiť úplne novú skúsenosť.
Breathe: In Between sa totiž z lesa presunie do mesta na špeciálne miesto, ktoré nás svojou komornou atmosférou na prvýkrát očarilo a jeho lokalita ťa určite prekvapí.
CHARLIE
Charlie
PABLO GARDÚ
pablo gardú
WUSS
Wuss
UMA DURMAN
Uma Durman
FAQ
FAQ
AUSDEN
ausden

LINE-UP

PL
CHARLIE
PABLO GARDÚ
MX
WUSS
UMA DURMAN
FAQ
AUSDEN

INFO

Breathe: In Between is going to relocate from the forest to the centre of the city, to an unexplored location that charmed us with its intimate atmosphere and that will certainly surprise you. Specific information will be announced soon.

The gates of the event site are going to open at 17:00, it’s not going to be possible to leave the area after midnight.
It is forbidden to bring your own alcoholic beverages into the area. There will be many options to buy alcoholic and non-alcoholic beverages on the site. You are allowed to bring in your own food.
It is forbidden to bring any weapons, glass bottles and containers, cans, umbrellas and other dangerous items, toxic substances and opiates into the area. The security service is entitled to carry out personal search at the entrance of the area.
Furthermore, we are not going to tolerate any violent, homophobic, sexist behaviour, or any other form of abuse or discrimination. In case of breach of these rules the organizer reserves the right to banish responsible person from the area of the event.

TICKETS

crossmenuchevron-down