fbpx
Breathe festival cierne logo

K.O.D. (Komitet Obrony Disco)

14.02.2021

GUEST MIX

Pitti Schmitti & Kovvalsky sú rezidenti Varšavského klubu Jasna 1 v susednom Poľsku. Spolu však vystupujú pod akronymom K.O.D., podľa ktorého aj pomenovali sériu večierkov Komitet Obrony Disco (Disco Defence Committee). Vypočuť si ich môžeš aj v online rádiu @newonce, v ktorom pravidelne hosťujú. Jędrzej Kowalczyk a.k.a. Kovvalsky je už pre niektorých z vás známe meno zo 6-teho ročníka nášho festivalu. Sme radi, že si ho môžeme opäť pripomenúť, tentokrát už v plnej zostave spolu s kolegom Pitti Schmitti.

Kedy ste sa po prvýkrát stretli a začali spolu hrať?

Spoznali sme sa približne pred 15 rokmi, ale prvá K.O.D. párty sa konala až v novembri 2016.

Ako ste sa dostali k elektronickej hudbe?

Kovvalsky: Hudba ma v mojom živote sprevádzala od úplných začiatkov. Môj otec má veľmi dobrý hudobný vkus. Priviedol ma ku rockovej, jazzovej, ale aj k elektronickej hudbe. Po čase som začal hudbu vyhľadávať sám a tento žáner bola moja prirodzená voľba.

Pitti Schmitti: Som dieťa 80-tých rokov, preto je celkom prirodzené, že som sa s elektronickou hudbou stretol v spojení so žánrom Italo Disco. Prvú elektronickú hudbu, ktorú som si zaobstaral bola kazeta od Prodigy, tak som začal počúvať Drum’n’Bass, neskôr 4/4 a napokon som skončil tam, kde som teraz.

Kto vás inšpiruje?

Kovvalsky: David Mancuso, Miles Davis, Donato Dozzy

Pitti Schmitti: Sabrina, Bon Jovi, Vengaboys (seriózne) 

Festivaly alebo kluby?

Určite máme radi oboje a je pre nás nemožné vybrať jednu z možností. Vždy to záleží na viacerých faktoroch.

Kde by ste si chceli zahrať?

Cestovať späť v čase “The Loft” – párty, ktoré organizoval David Mancuso v NYC.

Stala sa vám počas hrania nejaká trápna situácia?

Niekoľko rokov dozadu sme hrali na malom festivale obklopení prírodou. Po západe slnka bolo na čase zapnúť svetlá. Po nejakej chvíli sme si uvedomili, že ani jedno zo svetiel nefunguje. Približne po hodine hrania v úplnej tme sa zrazu všetky svetlá rozsvietili. Až vtedy sme si uvedomili, ako veľa ľudí pred nami tancuje. Bol to výnimočný moment : )

Máte nejakú špeciálnu zručnosť, o ktorej sa chcete s nami podeliť?

Kombinujeme djing s tým, že sme barmani pre našich priateľov v backstage.

Ako ste prežili rok 2020? (radšej niečo pozitívne)

Bohužiaľ, ako všetci dobre vieme, tento rok nebol jeden z najlepších. Museli sme zrušiť veľa zaujímavých koncertov. Našťastie sme mohli usporiadať náš Italo večer a v lete hrať na jednom festivale.

"Sme Pitti Schmitti & Kovvalsky, rezidenti Varšavského klubu Jasna 1 v Poľsku. Vystupujeme ako dj duo pod akronymom K.O.D. a usporadúvame večierky pod názvom Komitet Obrony Disco (Disco Defence Committee). Zbierame a hráme rôzne žánre elektronickej tanečnej hudby pre vaše potešenie na parkete. Tiež pravidelne hosťujeme v rádiovej show na @newonce.radio."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

crossmenuchevron-down